Úvod > Aktuality > Děkujeme Ministerstvu zdravotnictví za podporu

Děkujeme Ministerstvu zdravotnictví za podporu

Ministerstvo zdravotnictví podpořilo v roce 2022 obecně prospěšnou společnost Hospic Sv. Jiří, o.p.s. částkou 242 000 Kč. Výstupem projektu bylo pořízení zdravotních a kompenzačních pomůcek, které pomohou k poskytování většího komfortu a kvality paliativní péče. Pomůcky ulehčí a pomohou v pečování pečujícím osobám (převážně rodinným příslušníkům nemocných) a týmu odborníků z mobilního hospice. Cílem projektu je poskytnout pečujícím potřebnou podporu ve zvládání různých úkonů o umírajícího člověka, potřebných pro udržení co nejlepšího zdravotního stavu a s tím spojenými důstojnými podmínkami při procesu umírání. Důraz klademe na to, aby tito umírající mohli strávit své poslední dny života doma, v přirozeném prostředí a se svými nejbližšími. Zajištění kvalitních pomůcek je nutné pro zajištění kvalitní paliativní péče.

Konkrétně bylo pořízeno:

• 7x čtyřkolové chodítko odlehčené
  • 8x antidekubitní botičky
  • 10x toaletní a sprchové křeslo
  • 5x polohovací lůžko
  • 7x mechanický vozík
  • 5x matrace do polohovacího lůžka

Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky