Úvod > Aktuality > Nadace Agrofert podpořila částkou 250 000 Kč činnost Hospice Sv. Jiří

Nadace Agrofert podpořila částkou 250 000 Kč činnost Hospice Sv. Jiří

Nadace Agrofert podpořila částkou 250 000 Kč činnost Hospice Sv. Jiří v roce 2022. Částka byla využita na mzdové náklady zdravotních sester a lékaře a také na úhradu faktur za pronájem vozu.

Zdravotní sestry jsou nezbytnými členy multidisciplinárního týmu. Péči o klienty zabezpečují především zdravotní sestry, které podle svých možností, vzdělání a dovedností vykonávají ošetřovatelskou péči o pacienta/klienta, a to s citlivostí i pro další rozměry jeho života (psychický, sociální, spirituální) a v neustálé spolupráci s ostatními členy hospicového týmu. Nejen pro umírající je služba zdravotní sestry důležitá, i pečující rodiny v ní najdou velkou oporu a člověka, který rozumí jejich starostem.

Lékař hospice je vykonavatelem lékařské paliativní péče. Pod vedením vedoucího lékaře podle svých možností, vzdělání a dovedností poskytuje přímou lékařskou paliativní péči pacientovi/klientovi, a to s citlivostí i pro další rozměry jeho života (psychický, sociální, spirituální) a v neustálé spolupráci s ostatními členy hospicového týmu.

Vzhledem k tomu, že Hospic Sv. Jiří poskytuje služby v terénu, v domácnostech nevyléčitelně nemocných, je zásadní spolehlivý vůz, který dopraví pracovníky, materiál, léky a pomůcky tam, kde je služba hospice poskytována.

Nadace Agrofert sleduje potřeby v České republice ve vybraných oblastech a snaží se pomáhat tam, kde je potřeba. Nadace svou činnost realizuje převážně formou finančního příspěvku. Nadace přispívá především nekomerčním právnickým osobám na rozvoj jejich aktivit a na zlepšení jejich materiálně-technického vybavení a podmínek činnosti.