Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Mobilní hospic > Služby pro dospělé

Služby pro dospělé

Nevyléčitelně nemocným umírajícím lidem poskytujeme zdravotní péči 24 hodin denně 7 dní v týdnu v jejich domácím prostředí. Podporujeme jejich blízké v každodenní péči o nemocného. 

Hospic Sv. Jiří poskytuje nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám odbornou zdravotní a psychosociální podporu v domácím prostředí. Rodinu zaškolíme a společně projdeme krok po kroku celou péčí. Probereme vaše obavy a budeme hledat možná řešení. 

Tým našeho hospice tvoří lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, psycholožka, duchovní a fyzioterapeutka. 

Společně s nemocným a jeho rodinou se snažíme udržet dobrou kvalitu života i v pokročilé fázi nemoci. Respektujeme důstojnost člověka, dbáme na individuální přístup k nemocnému, uznáváme jeho jedinečnost. Poskytujeme podporu pečujícím a doprovázíme nemocné tak, aby mohli v klidu a důstojně zemřít doma, v kruhu svých blízkých.

Základní podmínky přijetí do péče

  1. Nevyléčitelně nemocný je v konečné fázi nemoci, má před sebou život v řádu týdnů;
  2. Pobývá na Chebsku, Ašsku, Mariánskolázeňsku, v případě volné kapacity poskytujeme služby také na Sokolovsku (nemusí tu mít trvalý pobyt);
  3. Nejméně jedna blízká osoba se, ve chvíli, kdy to bude potřeba, může o nemocného celodenně starat.

Jak probíhá péče

Naše péče začíná příjmovou návštěvou, kdy do domácnosti přijede lékař a zdravotní sestra. Lékař pacienta vyšetří, zhodnotí, upraví medikaci a stanoví plán péče. Určí, jak časté budou návštěvy zdravotníků, což se ale mění podle aktuálního zdravotního stavu nemocného.

Následuje návštěva našeho sociálního pracovníka, případně dle aktuálních potřeb návštěva ostatních členů týmu.

Lékaři a zdravotní sestry v průběhu péče řeší všechny tělesné obtíže. Nejvíce bolest, dále dušnost, nevolnost, zvracení či úzkost. Ošetřujeme rány, měníme močové katetry a zaučíme rodiny v péči o stomie a PEGy. Pokud je potřeba, podáváme infuze. Zaučujeme rodinu v péči o nemocného.

Každá rodina má k dispozici pohotovostní číslo, na které může volat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Na tomto telefonním čísle je zdravotní sestra, která dle situace kontaktuje lékaře, případně vyjíždí na pohotovostní domácí návštěvu.

Zajistíme potřebné kompenzační pomůcky (například polohovací postel, invalidní vozík, infuzní pumpy, koncentrátory kyslíku, odsávačky apod.)

Sociální pracovnice vám pomůže zorientovat se v situaci a vyřídit si nárokové příspěvky, jako je příspěvek na bydlení, na péči, důchody apod. Bude vás doprovázet obtížnou životní situací a můžete se na ní obrátit se všemi svými dotazy a problémy. V roce doprovázení i truchlení můžete využívat psychologickou a duchovní podporu.