Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výstava fotografií a koncert

Výstava fotografií a koncertPřijměte pozvání na výstavu fotografií Marka Lučina, která proběhne v chrámu sv. Mikuláše a sv. Alžběty od 7.10. do 31.10.2023. Vernisáž výstavy proběhne 7.10. od 15:00 společně s koncertem Stanislavy Tothové. Výstava fotografií je také prodejní, výtěžek z fotografií použijeme na provoz našich služeb.

 

Výstava fotografií Marka Lučina
Kde: chrám sv. Mikuláše a sv. Alžběty v Chebu
Vernisáž: 7. 10. 2023 v 15:00
Trvání výstavy: 7. 10. - 31. 10. 2023 
Otevírací doba chrámu:
Pondělí - zavřeno
Úterý 10:00 - 17:00
Středa 10:00 - 17:00
Čtvrtek 10:00 - 17:00
Pátek 10:00 - 17:00
Sobota 10:00 - 17:00
Neděle 10:00 - 17:00
 
O autorské výstavě fotografií "Co vidím, co cítím, co žiju"

Marek Lučin: "Fotografie je cesta. A já stojím na počátku té cesty do neznáma, které mě obklopuje. Snažím se porozumět technice fotografování, kompozici a práci se světlem. Učím se vnímat a vidět svět v obrazech. A cítím, že je to teprve začátek s nejistým cílem.

Fotografie se pro mě stala novým výrazovým prostředkem, komunikačním kanálem, jak reaguji na přítomný okamžik, prostor a bytí v přítomném okamžiku, TADY A TEĎ.

Prostřednictvím fotografie hledám své místo na Zemi, v časově ohraničeném toku událostí, pocitů a emocí, které každý den cítím. Hledám své místo a KOMUNIKUJI s přítomností a živými elementy přírody, kam mě mé kroky vedou nejčastěji.

Vždycky jsem měl rád obrázky, filmové plakáty, přebaly knížek a hudebních nosičů. Fascinovalo mě výtvarnépojetíautorů rozličných fotografií a žánrů, ale nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že bych se pokusil fotografování věnovat.

Fotografování je můj koníček, radost a meditace, kterými doplňuji své každodenní procházky krajinou ticha, siluet a stínů. Fotografování se pro mě stalo osamělou, nesmělou a tichou meditací v prostoru, kdy se zatajením dechu čekám na to, zda se mi podařilo zachytit SÍLU A KOUZLO okamžiku, kouzlo neviděného a neopakovatelného.

Proces fotografování je u mě spíše intuitivní a pocitový než technicky precizní, úprava fotografií v postprodukci velkou výzvou s vědomím, že méně, je někdy více.

UČÍM SE a hledám svou cestu k zprostředkování toho, co na svých cestách VIDÍM a CÍTÍM.CO ŽIJU.

Součástí výstavy jsou i fotografie pořízené v rámci různých benefičních akcí pořádaných pro Hospic Sv. Jiří. Máte tak jedinečnou příležitost poznat některé z lidí, kteří zasvětili část svého života službě bližnímu."

Výstava - Marek_page-0001.jpg
 
Program koncertu Stanislavy Tothové v rámci vernisáže:
Edith Piaf: La vie en rose, Padam… Padam… , Mon manege a moi, Mon Dieu, Non je ne regrette rien, L´Hymne a l´amour
Lara Fabian: Je t´aime
Joni Mitchell: Case of you, River
Vlastní tvorba: Domovy, Srdce sv. Augustýna, Spolu, Dopisy (zhudebněná středověká poezie – korespondence Abelarda a Heloisy)
Kyrie Eleison, Agnus Dei
Koncert Stanislavy Tothové.png