Úvod > Aktuality > Komunikační karty "NEVÍM, proč..." aneb od poradenství k truchlení

Komunikační karty "NEVÍM, proč..." aneb od poradenství k truchlení

Komunikační karty "NEVÍM, proč..." aneb od poradenství k truchlení právě v prodeji.

Komunikační karty byly sestaveny pracovníky Hospice Sv. Jiří a vychází z jejich dlouholetých zkušeností s doprovázením umírajících, podporou pečujících a s péčí o pozůstalé. Záměrem tvůrců karet je inspirovat a podpořit kolegy v pomáhajících profesích, kteří se s tématem doprovázení setkávají při své práci okrajově a není jejich hlavní pracovní náplní.

Komunikační karty mohou sloužit jako názorná pomůcka k nácviku hovoru, jako příprava na nadcházející rozhovor s klientem, a to jak individuálně, tak v týmu. Záměrem při tvorbě karet bylo, inspirovat pracovníky pomáhajících profesí ke kladení otázek nebo otevírání témat, která by mohla klienta podpořit. Karty lze využít i při přímé práci s klientem, kdy mohou posloužit jako pomůcka nabízející klientovi způsob, jak vyjádřit, co se ho přímo dotýká. Mohou pomoci zvědomit klientovi jeho zdroje, nebo dosažené úspěchy v nelehkém životním období, nebo možnost připravovat se na budoucí čas.

Vhodné jsou tak pro všechny pracovníky v sociálních službách, zdravotnických zařízeních, poradnách, ale využití naleznou i v běžném životě.

Objednat si je můžete za cenu 300kč + poštovné na emailové adrese hospic@hospiccheb.cz.

Projekt komunikačních karet "NEVÍM, proč..." mohl být realizován díky podpoře ČSOB pomáhá regionům.

1[10].jpg