Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Svépomocné skupiny pro pečující a pozůstalé

Svépomocné skupiny pro pečující a pozůstaléV Hospici Sv. Jiří jsme si vědomi toho, jak náročné chvíle mohou prožívat lidé, kteří o někoho pečují, nebo jim někdo blízký zemřel. Myslíme také na děti, které v rodině, ve škole, nebo mezi kamarády, prožívají situaci spojenou s úmrtím blízkého člověka, svým vlastním specifickým způsobem. Jsme přesvědčeni, že jednou z možností, jak pomoci, je vytvořit prostor, ve kterém si lidé, propojeni svou zkušeností, mohou vzájemně pomáhat a podporovat se.

Svépomocné skupiny poskytují prostor pro výměnu názorů a myšlenek, pro vytváření nových pohledů na řešení problémů. Lidé získávají nové zkušenosti a dovednosti, skupina jim poskytuje bezpečný terén pro testování a dolaďování osvojených způsobů jednání. Ke službám, které již hospic poskytuje, ladí i svépomocné skupiny pro pečující a také skupiny pro pozůstalé a to i dospělé a děti. 

Naši myšlenku na realizaci svépomocných skupin podpořila NADACE ČEZ, díky které jsme mohli vybavit prostory pro konání svépomocných skupin a získat spoustu dalších věcí a samozřejmě i finance na mzdové náklady sociálních pracovnic a psycholožky, které jsou při svépomocných skupinách přítomny. Během roku 2022 se povedlo uskutečnit 8 svépomocných setkání, v roce 2023 se již uskutečnily 4 setkání a jsou naplánovány další skupiny. 

 

Děkujeme NADACI ČEZ za finanční podporu

NadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentni.png