Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rozhovor s pracovníkem půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek

Rozhovor s pracovníkem půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcekOtázka: Jak se to stalo, že ředitel Farní charity Sokolov a Farní charity Kraslice pracuje v Hospici Sv. Jiří?

Bc. Jan Sebján: To je funkcí … tedy, jelikož celý život inklinuji k tématu smrti, byl hospic logickým vyústěním mého života. Využil jsem příležitosti, a když jsem poznal paní Alenu (ředitelka hospice) a další lidi z Hospice Sv. Jiří, tak jsem se rozhodl, že budu v tomto týmu.

Otázka: Honzo, v hospici pracuješ v půjčovně pomůcek v Kraslicích, prozradíš nám, jaká je provozní doba půjčovny a kde se půjčovna nachází?

Bc. Jan Sebján: Půjčovna se nachází v Kraslicích, na ulici Bedřicha Smetany, v suterénu panelového domu, a máme otevřeno v pondělí od 14 – 16 hodin, v pátek stejně tak. Půjčovnu určitě najdete, jsou tam obrovské fronty (humor).

Otázka: Jak půjčovna funguje? Na jak dlouho si mohu půjčit například vozík, kolik za něj zaplatím?

Bc. Jan Sebján: Platit budete až do smrti (humor), platí se různě, zpravidla od 15 Kč na den, konkrétně za vozík, ale jsou i levnější pomůcky, například berle, ty jsou za 5 Kč na den. Jak jsem říkal, můžete je používat až do smrti, ale budete pořád platit (humor).

Otázka: Pro hospic pořádáš spoustu benefičních akcí různého charakteru, proč to děláš?

Bc. Jan Sebján: Protože jsem extrovert, chci být středem a ve středu dění, a potřebuji to vše „zabalit“ do nějaké DOBRÉ věci, aby si lidi mysleli, že jsem DOBRÝ ČLOVĚK. A proto pořádám tyto akce, užiju si to, lidi mě pochválí, řeknou mi, že jsem ANDĚL a třeba mě zvolí prezidentem (humor).

Otázka: V čem vidíš PODSTATU práce v mobilním hospici?

Bc. Jan Sebján: Pomáhat lidem nést tíhu, alespoň kousek, přijít do rodiny, nabídnout jim možnost zápůjčky lůžka, mít chvilku na to poznat je, BÝT LIDEM NABLÍZKU, nevnucovat se jim, ale jít s nimi kus „té“ CESTY.

Otázka: Je nějaké poselství, které bys chtěl našim divákům / čtenářům sdělit?

Bc. Jan Sebján: ŽE SMRT JE TRANSFORMACE A ABY SE TOHO NEBÁLI. To je všechno.

 

Děkujeme.

 

Odkaz na videorozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=y-NO8UvKT-s