Úvod > Aktuality > Ochrana nevyléčitelně nemocných a seniorů díky programu Globus Lepší svět

Ochrana nevyléčitelně nemocných a seniorů díky programu Globus Lepší svět

Globus Lepší světV Hospici Sv. Jiří jsme se setkali se ztrátou dvou lékařů, kteří zemřeli na COVID-19, dále jsme měli další zkušenosti se situacemi, kdy zdravý člověk na COVID-19 umíral, proto jsme nebrali šíření pandemie na lehkou váhu a jsme velmi rádi, že jsme mohli finanční prostředky využít na nákup ochranných prostředků, jak pro nevyléčitelně nemocné, pečující, tak pro zaměstnance hospice, kteří poskytující služby nevyléčitelně nemocným v domácím prostředí v oblasti Chebska, Ašska, Mariánskolázeňska a Sokolovska.

Vzhledem k příznivé situaci vývoje pandemie COVIDu-19 v letošním roce, jsme si dovolili využít finanční prostředky na nákup dezinfekčních prostředků do rodin našich klientů, kdy jsme konkrétně pořizovali např. dezinfekční mýdla, prací prostředky, úklidové prostředky, atd. Stejně jako v lůžkových zařízeních, je důležitý kvalitní úklid dezinfekčními prostředky i v domácím prostředí. Uvedené prostředky distribuovali pracovníci hospice průběžně do rodin našich klientů, kdy jsme formou různých balíčků zajišťovali tento komfort díky podpoře v programu Globus Lepší svět. Rozhodnutí pečovat o někoho blízkého v domácím prostředí není jednoduché z několika hledisek, přičemž svou váhu hraje také ekonomické zajištění rodiny. Naše zkušenost je taková, že minimálně jeden člověk z rodiny, který pečuje, přijde o část svého příjmu, proto všechny rodiny uvítali formu darů v podobě ochranných prostředků a také dezinfekčních úklidových potřeb.

Děkujeme, že jsme díky Vám mohli využít uvedené podpory.