Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hospic Sv. Jiří v Chebu obdržel finance na lineární dávkovač léků

Hospic Sv. Jiří v Chebu obdržel finance na lineární dávkovač lékůV Chebu dne 24. června 2024 – Hospic Sv. Jiří v Chebu získal finance na nový lineární dávkovač léků pro těžce nemocné pacienty v domácí péči. Dar obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který již osmnáct let patří mezi významné podporovatele hospiců a paliativní péče v ČR. Celková částka, kterou nadační fond tomuto hospici poskytl, činí téměř 300 tisíc korun.

 

„V současné době poskytuje Hospic Sv. Jiří své služby na území celého Karlovarského kraje a zájem o ně stále roste,“ říká ředitelka domácího hospice Alena Votavová. „Naše kapacita je plně vytížena, proto se snažíme rozšířit portfolio nabízených pomůcek a přístrojů tak, abychom měli k dispozici vše, co nemocní lidé potřebují, aby mohli v závěru života zůstat doma, v kruhu svých blízkých. Jedním z těchto přístrojů je i výše zmíněný lineární dávkovač léků, který slouží k nitrožilnímu podávání léků, přičemž zabezpečuje přesné a plynulé dávkování dle potřeb nevyléčitelně nemocných,“ vysvětluje ředitelka.

Finance na nákup lineárního dávkovače léků věnuje Nadační fond Umění doprovázet ze svého projektu Přístroje a zdravotnické pomůcky. „Tímto projektem pomáháme hospicům získávat přístroje a zdravotnické pomůcky, které velkou měrou pomáhají odstranit nejen bolest, ale i další symptomy závěrečných stadií těžkých onemocnění", říká Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu. „Snažíme se získávat finanční prostředky jak pro již fungující hospice, tak pro ty nově vznikající a od roku 2011 jsme svoji pomoc rozšířili i na domácí hospicovou péči, která umožňuje nemocnému prožít poslední dny svého života v domácím prostředí, mezi svými nejbližšími,“ dodává zakladatelka fondu.

 

Hospic Sv. Jiří je obecně prospěšná společnost, která od roku 2014 poskytuje služby nevyléčitelně nemocným v rámci celého Karlovarského kraje. Nabízí zdravotní, psychickou, sociální i duchovní péči a podporu lidem, kteří si přejí zemřít doma v kruhu svých nejbližších. Za 10 let činnost poskytl své služby 911 osobám. Více na www.hospiccheb.cz.

 

Nadační fond Umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům více než 6 milionu korun. Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců provozuje fond na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké, která funguje pro celou republiku a poskytuje snadno dostupnými metodami kvalitní informace důležité pro řešení situace, v níž se těžce nemocní nebo jejich blízcí ocitli. V roce 2018 otevřel fond pro pečující rodiny na Rakovnicku také půjčovnu kompenzačních pomůcek (více na www.umenidoprovazet.cz). Od roku 2009 je členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců a od roku 2012 držitelem „Známky kvality“ udělenou Fórem dárců.

 

Kontakt:

Hana Haráková

předsedkyně SR NF UD

tel.: +420 739 227 306

e:mail: info@umenidoprovazet.cz

5.jpg

 

1.jpg

3.jpg