Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaMožnosti podporyDárcovství → Vlastní aktivita

Vlastní aktivita

Vedle finančních a věcných darů je pro nás velmi důležitá i vlastní iniciativa našich příznivců, např. jejich nápady, jak nás podpořit, zviditelnit naše služby či přispět k přirozenému rozšíření témat umírání, smrti a paliativní péče, jejich pomoc při organizování benefičních akcí či shánění financí, dobrovolnická hospicová služba či jejich duchovní podpora. Budeme rádi za každou iniciativu, kterou se nás rozhodnete podpořit.

Kontakt pro jednání o spolupráci na fundraisingu: e­mail

Tato iniciativa může spočívat např. v následujících aktivitách:

  • Dobrovolnictví: Nejúčinější pomocí je pomoc poskytovaná přímo, tedy práce hospicových dobrovolníků. Po absolvování kurzu se můžete zapojit do služeb v rodinách klientů (viz Dobrovolnictví).
  • Pomoc při propagaci a fundraisingu: Můžete nám pomoci šířit naše letáky (v práci, v ordinaci, ve škole, v kavárně) a po krátkém zaškolení se zapojit do spolupráce při získávání financí skrze oslovávání dárců (ve vlastní rodině, v okruhu známých, mezi známými lidmi působícícmi ve frirmách apod.) či organizaci našich benefičních akcí (viz Benefice).
  • Sbírky a benefiční akce: Pokud máte nápad či možnosti můžete také uspořádat vlastní sbírkovou či benefiční akci na podporu Hospice Sv. Jiří. Takto můžete získat větší peníze, než byste sami mohli dát. Pro sbírkovou akci vám můžeme zapůjčit pokladničku, do které můžete vybírat dobrovolné finanční příspěvky např. v průběhu vámi pořádaného plesu, ve vašem obchůdku, na festivalu apod. Po ukončení sbírkové akce pokladničku rozpečetíte a finanční prostředky vložíte na sbírkový účet Hospice Sv. Jiří (viz Bankovní účty). Benefiční akce může také spočívat v prodeji předmětů, vstupenek, kupónů do tomboly apod., ze kterého jde celý výtěžek či jeho část na sbírkové konto Hospice Sv. Jiří.
  • Interní sbírka: Pokud byste rádi podpořili Hospic Sv. Jiří příspěvkem, který budete vybírat od svých přátel a známých např. na oslavě narozenin, firemním večírku či při jiné příležitosti, není nutné postupovat dle zákona o veřejných sbírkách, neboť se jedná o interní sbírku (tzn. že je předem znám okruh lidí, kteří přispívají – nejedná se o širokou veřejnost). V tomto případě vám samozřejmě také rádi zapůjčíme pokladničku, kterou sami zapečetíme a dodáme vám propagační materiály. Vybranou částku pak můžete Hospici Sv. Jiří předat na základě darovací smlouvy.
  • Přátelství s Hospicem: Můžete doporučit tento web k pozornosti svým přátelům – např. poslat odkaz na článek, nebo vybídnout druhé k podpoře Hospice Sv. Jiří. Dejte si na svůj web odkaz na web Hospice, případně na jeho dárcovskou sekci. Časem si zde budete moci stáhnout i banner či kód k umístění na vaše webové stránky (připravujeme)­. Nejvěrnější mohou zvážit odkázání ze závěti, třebas i jen malé částky.
  • Média a veřejná sféra: Seberte odvahu a napište svou zkušenost s paliativní péčí. Nebo se podělte s dalšími čtenáři o svůj pohled na konec života. Velmi nás těší, když nám příjemci služeb napíšou dopis, souhlasí-li, rádi jej uveřejníme. Novináři mohou dělat rozhovory se zajímavými lidmi na téma konec života, mohou se ptát dobrovolníků, zdravotníků a lékařů na jejich zkušenosti, mohou přinášet informace o možnostech hospicových služeb. Naléhejte na politiky, aby rozvinuli koncepci péče o umírající a jejich rodiny na lokální i celostátní rovině.
  • Duchovní podpora: Pokud jste součástí nějakého náboženského společenství, můžete se v něm pokusit uspořádat jednorázové či pravidelné modlitební setkání na podporu služby umírajícím a jejich rodinám. A samozřejmě se za nás můžete také sami intenzivně modlit.

Nic ze zmíněného vás nijak neinspiruje? Vymyslete nový způsob podpory či spolupráce! Nebo se nechte inspirovat konkrétními akcemi, které zorganizovali partneři a přátelé pražského domácího hospice Cesta domů (Inspirace).

Pokud vám není cokoli jasné, neváhejte se nás dotázat!

Děkujeme!

Kontakt pro jednání o spolupráci na fundraisingu: email 

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

Svépomocné skupiny při Hospici Sv. Jiří

V Hospici Sv. Jiří jsme si vědomi toho, jak náročné chvíle mohou prožívat lidé, kteří o někoho pečují, nebo jim někdo blízký zemřel. Myslíme také na děti, které v rodině, ve škole, nebo mezi kamarády, prožívají situaci spojenou s úmrtím blízkého člověka, svým vlastním specifickým způsobem. Jsme přesvědčeni, že jednou z možností, jak pomoci, je vytvořit prostor, ve kterém si lidé, propojeni svou zkušeností, mohou vzájemně pomáhat a podporovat se. Členové takové svépomocné skupiny pomoc dostávají a zároveň ji poskytují. více

Hospic Sv. Jiří, o.p.s. děkuje nadaci ČEZ

více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign