Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaDárcovství → Účel podpory

Účel podpory

Na co využijeme vaše dary?

Prostě na to, aby ono „DOMA JE DOMA“ mohlo platit skutečně až do posledního okamžiku našeho života.

V Hospici Sv. Jiří chceme s vaší podporou udělat všechno, co je v našich silách, aby bylo více a více lidem umožněno strávit své poslední dny života pokud možno doma či v domovu podobném prostředí, bez zbytečných bolestí a zatěžujících zákroků, obklopeni svými nejbližšími (podrobně viz sekce Poslání a cíle).

Na vaší pomoci, nejen finanční, ale i dobrovolnické, je existence služeb Hospice Sv. Jiří závislá. Současná legislativa bohužel zatím neumožňuje hradit provoz mobilního hospice z veřejného zdravotního pojištění.

Vaše dary poroto využijeme především na mzdy těch, kteří pomáhají umírajícím a jejich blízkým.

Co budeme moci za Vaše příspěvky zajistit?

  • 30 Kč stojí hodina pohotovosti zdravotní sestry
  • 100 Kč hodina výjezdu zdravotní sestry ke klientovi
  • 150 Kč hodina výjezdu lékaře ke klientovi
  • 720 Kč stojí jeden den pohotovosti zdravotní sestry

Jak se nám zatím daří?

Od 17. 2. 2014 se nám podařilo zaregistrovat a zahájit poskytování služby domácí péče s hospicovou složkou a odborného poradenství v paliativní péči („mobilní hospic") pro nevyléčitelně nemocné a rozvíjí se více a více žádaná služba multidiscipli­nárního týmu (lékař, zdravotní sestry, sociální pracovnici, psychologové, poradce pro pozůstalé, duchovní, školení dobrovolníci a další externí spolupracovníci).

V roce 2014 jsme přijali do péče 39 klientů, v roce 2015 36 klilentů a v roce 2016 dokonce 78 tedy dvojnásobně více oproti předchozím letům. Snažíme se proto průběžně rozšiřovat náš tým, aby mohla být zachována kvalita služeb pro všechny zájemce.

„Hospic Sv. Jiří nám pomohl v nejtěžší chvíli, kdy tatínek odcházel z tohoto světa ve velkých bolestech; poradili, jak s ním máme zacházet, jak dávat utěšující léky a v nejtěžší chvíli zařídit vše potřebné, jinak bychom si s ním nevěděli rady. Velice děkujeme všem sestřičkám, které tu byly, a zvláště té, která tady s námi prožila tu chvíli poslední."
dotazníku spokojenosti klientů Hospice

Podpora mobilního hospice od chebských lékařů
Vyjádření MUDr. Vohralíka a MUDr. Krištofa k mobilnímu hospici


Rodina je nejlepší hospic
Rozhovor s Markem Uhlířem, ředitelem Cesty domů

Proč neumíráme tak, jak si přejeme?
Rozhovor s Markem Uhlířem nejen o financování

Pozvánka do Klubu přátel Hospice Sv. Jiří

Ke stažení

Další stránky

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

Hospic Sv. Jiří na cestě k větší finanční a personální stabilitě

Chebský mobilní Hospic Sv. Jiří počátkem roku 2020 vstupuje do náročného období vnitřní transformace. Konečně se totiž vyskytla šance část našich nákladů pokrýt z veřejného zdravotního pojištění (podrobněji ZDE). Abychom tuto transformaci zvládli, potřebujeme, paradoxně, v příštím roce O MILION KČ NAVÝŠIT PŘÍJMY z firemních a osobních darů. Jen tak totiž naplníme personální standardy, které musíme pro vstup do systému zdravotního pojištění plnit. A k tomu můžete přispět i vy svým darem spojeným s touto Vánoční výzvou. více

Ministr zdravotnictví, odborná společnost a zástupci pojišťoven podepsali memorandum o paliativní péči

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s představiteli všech sedmi českých zdravotních pojišťoven a České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP podepsal Memorandum o spolupráci na systematickém rozvoji paliativní péče v ČR. více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2019 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign