Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaDárcovství → Účel podpory

Účel podpory

Na co využijeme vaše dary?

Prostě na to, aby ono „DOMA JE DOMA“ mohlo platit skutečně až do posledního okamžiku našeho života.

V Hospici Sv. Jiří chceme s vaší podporou udělat všechno, co je v našich silách, aby bylo více a více lidem umožněno strávit své poslední dny života pokud možno doma či v domovu podobném prostředí, bez zbytečných bolestí a zatěžujících zákroků, obklopeni svými nejbližšími (podrobně viz sekce Poslání a cíle).

Na vaší pomoci, nejen finanční, ale i dobrovolnické, je existence služeb Hospice Sv. Jiří závislá. Současná legislativa bohužel zatím neumožňuje hradit provoz mobilního hospice z veřejného zdravotního pojištění.

Vaše dary poroto využijeme především na mzdy těch, kteří pomáhají umírajícím a jejich blízkým.


  Jak se nám zatím daří?

  Od 17. 2. 2014 se nám podařilo zaregistrovat a zahájit poskytování služby domácí péče s hospicovou složkou a odborného poradenství v paliativní péči („mobilní hospic") pro nevyléčitelně nemocné a rozvíjí se více a více žádaná služba multidiscipli­nárního týmu (lékař, zdravotní sestry, sociální pracovnici, psychologové, poradce pro pozůstalé, duchovní, školení dobrovolníci a další externí spolupracovníci).

  V roce 2014 jsme přijali do péče 39 klientů, v roce 2015 36 klilentů a v roce 2016 dokonce 78 tedy dvojnásobně více oproti předchozím letům. Snažíme se proto průběžně rozšiřovat náš tým, aby mohla být zachována kvalita služeb pro všechny zájemce.

  „Hospic Sv. Jiří nám pomohl v nejtěžší chvíli, kdy tatínek odcházel z tohoto světa ve velkých bolestech; poradili, jak s ním máme zacházet, jak dávat utěšující léky a v nejtěžší chvíli zařídit vše potřebné, jinak bychom si s ním nevěděli rady. Velice děkujeme všem sestřičkám, které tu byly, a zvláště té, která tady s námi prožila tu chvíli poslední."
  dotazníku spokojenosti klientů Hospice

  Podpora mobilního hospice od chebských lékařů
  Vyjádření MUDr. Vohralíka a MUDr. Krištofa k mobilnímu hospici


  Rodina je nejlepší hospic
  Rozhovor s Markem Uhlířem, ředitelem Cesty domů

  Proč neumíráme tak, jak si přejeme?
  Rozhovor s Markem Uhlířem nejen o financování

  Pozvánka do Klubu přátel Hospice Sv. Jiří

  Ke stažení

  Další stránky

  náhled tisku | vytisknout | nahoru

  2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign