Úvodní stránkaAktualityZprávy → Výroční zpráva za rok 2013

Výroční zpráva za rok 2013

Vážení,

dostává se Vám do rukou výroční zpráva za rok 2013, který byl pro nás rokem zlomovým. Občanské sdružení Hospic sv. Jiří v Chebu změnilo kvůli novému občanskému zákoníku svou právní formu na obecně prospěšnou společnost Hospic Sv. Jiří.

Během minulého roku se podařilo získat potřebné prostředky na zakoupení základního zdravotnického materiálu, pomůcek, sestavil se tým lidí, kteří byli ochotni pracovat v hospici a po získání oprávnění k poskytování zdravotnických služeb, jsme od poloviny února začali poskytovat služby nevyléčitelně nemocným na principech mobilního hospice.

Cílem služby je umožnit lidem prožít odchod z tohoto světa v domácím prostředí, bez zbytečných procedur a bolestivých zákroků na umírajícím. Chceme jim pomoci, aby odcházeli z tohoto světa smíření a vyrovnaní, a mohli se v klidu rozloučit se svými blízkými.

Od 17. 2. 2014 do 30. 6. 2014 jsme měli celkem 18 klientů, od kterých máme dobrou zpětnou vazbu o našich službách a doufáme, že náš hospic se nestane jen terénní zdravotnickou službou pro nevyléčitelně nemocné, ale službou, kde odborníci budou s pokorou doprovázet a zlepšovat kvalitu posledních dnů nevyléčitelně nemocných a podporovat pečující rodinu v péči o ně.

Ale abychom mohli naše služby zkvalitňovat, potřebujeme pomoc každého z Vás, abychom mohli dále a lépe pomáhat. Věřím, že se najdou lidé, kteří nám pomohou finančně i dobrovolnicky.

31. srpna 2014

Alena Votavová, ředitelka Hospice Sv. Jiří, o.p.s.

Společné prohlášení k vyjádření poslankyně Věry Procházkové

Hospic Sv. Jiří v Chebu získal potřebné finance na nákup kyslíkového koncentrátoru

V Chebu dne 21. 5. 2019 – Finanční dar ve výši 15 580 korun získal Hospic Sv. Jiří, o.p.s. v Chebu na nákup kyslíkového koncentrátoru pro těžce nemocné pacienty v domácí péči. Peníze obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který pomáhá českým hospicům již třináctým rokem. více

2008 – 2019 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign