Úvodní stránkaAktualityZprávy → Výroční zpráva hospice za rok 2016 je na světě

Výroční zpráva hospice za rok 2016 je na světě

Vážené dámy a pánové,

pohodlně se usaďte a u šálku dobrého čaje či kávy se začtěte do výroční zprávy Hospice Sv. Jiří, o.p.s. za rok 2016. Rádi bychom vás seznámili s klíčovými aktivitami, které se nám s Vaší pomocí podařilo v minulém roce realizovat.

Díky Vaší přízni, dobrovolné práci, pravidelným i jednorázovým darům a návštěvám benefičních akcí se podařilo sehnat vše potřebné, aby svou činnost mohla zahájit provozovna na Tachovsku, která za minulý rok doprovodila 33 nevyléčitelně nemocných. Iniciátorka vzniku tachovské provozovny, Iva Csanálosi, obdržela za svou dobrovolnickou práci Křesadlo Plzeňského kraje.

V chebské provozovně se zvýšil počet klientů oproti roku 2015 dvojnásobně na celkem 78 klientů. Kvůli zvyšující se poptávce jsme přijali další zdravotní sestru na 0,5 úvazku a díky projektu „ČSOB pomáhá regionům" jsme mohli pro provozovnu v Chebu pořídit osobní automobil, který využívají zdravotní sestry a další pracovníci pro dopravu za klienty.

Také na Chebsku byli na Křesadlo Karlovarského kraje nominováni dobrovolníci hospice a velkou radost nám udělalo, že sociální pracovnice Soňa Škvareninová se stala finalistkou Národní ceny sociálních služeb. Kromě poskytování služeb jsme pořádali přednášky, semináře, benefiční akce a také ve spolupráci s Domácím hospicem Motýl konferenci na téma „Doma je doma až do posledního okamžiku".

V tachovském i chebském hospici se v měsíci listopadu vzpomínalo na zemřelé klienty prostřednictvím bohoslužeb a vzpomínkových setkání.

Díky mnoha kladným odezvám na hospicem poskytované služby usuzujeme, že naše práce má smysl a velký význam pro umírající a jejich rodinné příslušníky. I v roce 2017 máme hodně nápadů a plánů, které směřují k tomu, aby se povědomí a možnost využít služeb mobilní hospicové péče rozrůstalo, ale také abychom vnímali umírání a smrt jako přirozenou a neoddělitelnou součást našich životů.

Věřím, že se bude rozšiřovat tým pracovníků, dobrovolníků, ale i dárců, abychom i nadále mohli zkvalitňovat služby nevyléčitelně nemocným, pečujícím a pozůstalým, jak na Chebsku, tak na Tachovsku.

Vydejte se na tuto cestu s námi! Mockrát Vám děkuji.

Alena Votavová, DiS. ředitelka Hospice Sv. Jiří, o.p.s.

Svépomocné skupiny při Hospici Sv. Jiří

V Hospici Sv. Jiří jsme si vědomi toho, jak náročné chvíle mohou prožívat lidé, kteří o někoho pečují, nebo jim někdo blízký zemřel. Myslíme také na děti, které v rodině, ve škole, nebo mezi kamarády, prožívají situaci spojenou s úmrtím blízkého člověka, svým vlastním specifickým způsobem. Jsme přesvědčeni, že jednou z možností, jak pomoci, je vytvořit prostor, ve kterém si lidé, propojeni svou zkušeností, mohou vzájemně pomáhat a podporovat se. Členové takové svépomocné skupiny pomoc dostávají a zároveň ji poskytují. více

Hospic Sv. Jiří, o.p.s. děkuje nadaci ČEZ

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign