Úvodní stránkaAktualityZprávy → Na založení mobilního hospice na Tachovsku se pracuje už čtvrt roku

Na založení mobilního hospice na Tachovsku se pracuje už čtvrt roku

Na Tachovsku vzniká nová služba určená nevyléčitelně nemocným, umírajícím. Obecně prospěšná společnost Hospic Sv. Jiří, která provozuje mobilní hospic na Chebsku, plánuje zavést službu i pro občany města Tachov a okolí od roku 2016.

V tomto roce probíhají přípravy pro vznik nové zdravotně-sociální služby. V první polovině roku 2015 proběhla propagační kampaň, která měla za cíl informovat veřejnost o záměru založení mobilního hospice na Tachovsku. Pro veřejnost se zpřístupnily webové stránky a facebookový profil, kde jsou k nalezení aktuální informace o vzniku hospice.

Služby specializované paliativní péče v domácím prostředí zatím nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění, a proto jsme se snažily o stanovení minimálního rozpočtu na provoz hospice a to v částce 600 000 Kč. Navíc musíme mít finance na investice ve výši 250 000 Kč. Rozpočet v částce 600 000 Kč je stanoven v této výši hlavně díky zapůjčeným prostorům od města Tachova pro zázemí zdravotnického týmu, což je velká pomoc pro zahájení poskytování služeb.

V současné době máme získáno 213 912 Kč na provoz mobilního hospice. Dosud jsme získali 36 800 Kč od fyzických osob, 140 000 Kč od firem, 5 912 Kč z benefičních akcí (přednáška Reného Milfaita a koncert chrámového sboru věnovaný obětem transportu smrti z Buchenwaldu), od Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové 20 000 Kč na nákup zdravotnického materiálu a pomůcek, z benefičního bazárku oblečení jsme od dárců obdrželi 11 200 Kč.

Nejenom finance se skládají, ale také tým, který bude služby poskytovat. Máme přislíbenou spolupráci MUDr. Jany Křístkové, dále zdravotní sestru pí. LibušiTomšů a jednáme s dalšími zdravotními sestřičkami a lékaři.

V dalším čtvrt roce se chceme zaměřit na větší oslovování firem a individuálních dárců, na plánu jsou také benefiční akce, které zveřejňujeme na našich webových a facebookových stránkách, ale také se snažíme získávat finance prostřednictvím nadací.

Vize hospice ,,Doma je doma až do posledního okamžiku" je pro nás stále motivující, začátky jsou těžké, ale hospic začíná mít obrysy a doufáme, že v roce 2016 se naše vize poskytování mobilní služby na Tachovsku uskuteční.

Děkujeme Vám

Iva Csanálosi a Lucie Davidová
iniciátorky vzniku mobilního hospice v Tachově

Alena Votavová