Úvodní stránkaAktualityZprávy → HOSPIC SV. JIŘÍ se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday

HOSPIC SV. JIŘÍ se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday

Cheb, 27. 11. 2018 – Česká republika již třetím rokem oslavuje Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. Letošní ročník připadá na úterý 27. listopadu 2018. Hospic Sv. Jiří, o.p.s. můžete podpořit v kampani „Doma je doma i v roce 2019".

Světový svátek dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Oslavy se konají po celém světě vždy ve stejný den, slaví se v úterý následující po dni díkůvzdání jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadá na úterý 27. listopadu 2018, zároveň tak otevírá charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku. Celý svět se v tento den spojí, aby pomáhal a konal dobro, včetně Česka. Giving Tuesday v Česku zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Hospic Sv. Jiří v rámci kampaně „Doma je doma i v roce 2019" získává finanční prostředky na provoz mobilní specializované paliativní péče.

Myšlenka Giving Tuesday vznikla v týmu nadšenců v Belfer Center for Innovation & Social Impact v 92nd Street Y – jednoho z největších kulturních a komunitních center v New Yorku. Zaměstnanci a zakládající členové v roce 2012 spojili své síly s United Nations Foundation a založili globální hnutí Giving Tuesday, do kterého se nyní zapojuje tisíce organizací a firem z více než 150 zemí světa. „Je neuvěřitelné, jak společnost po celém světě přijala myšlenku Giving Tuesday", dodává Henry Timms, zakladatel hnutí Giving Tuesday a výkonný ředitel společnosti 92nd Street Y. „Těšíme se na úterý 27. listopadu 2018. Tak vysoká úroveň kreativity, štědrosti, úsilí a množství nových myšlenek a nápadů, které lidé této iniciativě přispěli, je fenomenální."

Ti, kteří se chtějí připojit k oslavám Giving Tuesday spolu s Hospicem Sv. Jiří, mohou navštívit stránku výzvy https://www.darujme.cz/projekt/1201227. Další podrobnosti o Giving Tuesday najdete také na webových stránkách Giving Tuesday (www.giving-tuesday.cz), na Facebooku, nebo na Twitteru a Instagramu.

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.
Alena Votavová, ředitelka
hospic@hospiccheb.cz

Neseme skvělé zprávy! Stali jsme se neziskovkou týdne na GIVTu!

Co to znamená? Pokud se zrovna chystáte nakupovat, nezapomeňte nás podpořit. Stát se neziskovkou týdne totiž znamená, že na nás při každém nákupu přes www.givt.cz tento týden přispějete 2× víc, přitom ale zaplatíte stejnou částku. více

HOSPIC SV. JIŘÍ se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday

Cheb, 27. 11. 2018 – Česká republika již třetím rokem oslavuje Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. Letošní ročník připadá na úterý 27. listopadu 2018. Hospic Sv. Jiří, o.p.s. můžete podpořit v kampani „Doma je doma i v roce 2019“. více

2008 – 2018 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign