Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaAktualityZprávy → HOSPIC SV. JIŘÍ se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday

HOSPIC SV. JIŘÍ se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday

Cheb, 27. 11. 2018 – Česká republika již třetím rokem oslavuje Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. Letošní ročník připadá na úterý 27. listopadu 2018. Hospic Sv. Jiří, o.p.s. můžete podpořit v kampani „Doma je doma i v roce 2019".

Světový svátek dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Oslavy se konají po celém světě vždy ve stejný den, slaví se v úterý následující po dni díkůvzdání jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadá na úterý 27. listopadu 2018, zároveň tak otevírá charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku. Celý svět se v tento den spojí, aby pomáhal a konal dobro, včetně Česka. Giving Tuesday v Česku zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Hospic Sv. Jiří v rámci kampaně „Doma je doma i v roce 2019" získává finanční prostředky na provoz mobilní specializované paliativní péče.

Myšlenka Giving Tuesday vznikla v týmu nadšenců v Belfer Center for Innovation & Social Impact v 92nd Street Y – jednoho z největších kulturních a komunitních center v New Yorku. Zaměstnanci a zakládající členové v roce 2012 spojili své síly s United Nations Foundation a založili globální hnutí Giving Tuesday, do kterého se nyní zapojuje tisíce organizací a firem z více než 150 zemí světa. „Je neuvěřitelné, jak společnost po celém světě přijala myšlenku Giving Tuesday", dodává Henry Timms, zakladatel hnutí Giving Tuesday a výkonný ředitel společnosti 92nd Street Y. „Těšíme se na úterý 27. listopadu 2018. Tak vysoká úroveň kreativity, štědrosti, úsilí a množství nových myšlenek a nápadů, které lidé této iniciativě přispěli, je fenomenální."

Ti, kteří se chtějí připojit k oslavám Giving Tuesday spolu s Hospicem Sv. Jiří, mohou navštívit stránku výzvy https://www.darujme.cz/projekt/1201227. Další podrobnosti o Giving Tuesday najdete také na webových stránkách Giving Tuesday (www.giving-tuesday.cz), na Facebooku, nebo na Twitteru a Instagramu.

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.
Alena Votavová, ředitelka
736 432 911
hospic@hospiccheb.cz

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

Svépomocné skupiny při Hospici Sv. Jiří

V Hospici Sv. Jiří jsme si vědomi toho, jak náročné chvíle mohou prožívat lidé, kteří o někoho pečují, nebo jim někdo blízký zemřel. Myslíme také na děti, které v rodině, ve škole, nebo mezi kamarády, prožívají situaci spojenou s úmrtím blízkého člověka, svým vlastním specifickým způsobem. Jsme přesvědčeni, že jednou z možností, jak pomoci, je vytvořit prostor, ve kterém si lidé, propojeni svou zkušeností, mohou vzájemně pomáhat a podporovat se. Členové takové svépomocné skupiny pomoc dostávají a zároveň ji poskytují. více

Hospic Sv. Jiří, o.p.s. děkuje nadaci ČEZ

více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign