Úvodní stránkaAktualityZprávy → Díky daru vybaví hospic půjčovnu o další kompenzační pomůcky

Díky daru vybaví hospic půjčovnu o další kompenzační pomůcky

Finanční dar ve výši 25 tisíc korun předají zástupci Nadačního fondu Umění doprovázet v pondělí 26. října 2020 Hospici Sv. Jiří v Chebu. Ten jej použije na zakoupení kompenzačních pomůcek do své půjčovny. V letošním roce je to již druhý dar, celkově nadační fond podpořil Hospic Sv. Jiří částkou dosahující téměř 211 tisíc Kč.

„Pro naše pracoviště je, kromě poskytování hospicové péče, také velmi důležitou službou půjčovna kompenzačních pomůcek," říká ředitelka hospice Alena Votavová. Se zvyšujícím se počtem našich klientů roste i zájem o zápůjčku těchto pomůcek, které využívají nejen klienti hospice, ale také široká veřejnost," vysvětluje paní ředitelka. „Za dar Nadačního fondu Umění doprovázet jsme proto velice rádi, neboť nám umožní zakoupit a dovybavit půjčovnu o další pomůcky, které jsou důležité při poskytování paliativní péče v domácím prostředí. Jedná se např. o antidekubitní matrace, antidekubitní sedáky, stolky k lůžku, invalidní vozíky, sedáky do vany apod.," doplňuje.

Hospic Sv. Jiří je obecně prospěšná společnost působící na Chebsku, Tachovsku a nově i na Sokolovsku. Nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči i podporu umírajícím a jejich rodinám od února 2014 (více na www.hospiccheb.cz).

Nadační fond Umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům více než 5,1 milionu korun. „Snažíme se získávat finanční prostředky jak pro již fungující hospice, tak pro ty nově vznikající a od roku 2011 jsme naši pomoc rozšířili i na domácí hospicovou péči, která umožňuje nemocnému prožít poslední dny svého života v domácím prostředí, mezi svými nejbližšími," říká zakladatelka fondu Hana Haráková.

Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců podporuje fond také projekty zaměřené na vzdělávání odborného personálu v oblasti hospicové a paliativní péče a projekty přispívající ke zlepšení informovanosti veřejnosti o těchto zařízeních (více na www.umenidoprovazet.cz). Od roku 2009 je členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců, v roce 2012 získal jako jeden z prvních nadačních fondů v ČR „Známku kvality" udělenou Fórem dárců. Od roku 2013 provozuje na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké, která působí pro celou republiku a poskytuje snadno dostupnými metodami kvalitní informace důležité pro řešení situace, v níž se těžce nemocní nebo jejich blízcí ocitli. Začátkem roku 2018 otevřel fond pro pečující rodiny také půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Kontakt: Hana Haráková

předsedkyně SR NF UD

tel.: +420 739 227 306

e:mail: info@umenidopro­vazet.cz