Úvodní stránkaSpolečnostPublicita → S novým rokem nová nejistota

S novým rokem nová nejistota

Vážení,

velice děkuji za Vaši podporu, povzbuzující komentáře, sdílení a příspěvky, díky kterým je činnost hospice provozována.

Na podzim 2017 jsme zaznamenali finanční krizi, ale díky štědrým dárcům a velkému množství benefičních akcí se povedlo zvládnout provoz hospice do konce roku, aniž bychom museli odmítnout nemocné, kteří naši péči potřebují.

Na začátku roku v období od ledna do března je každoročně méně dárců, méně benefičních akcí a proto se snažíme vytvořit si na toto období finanční rezervu. Bohužel se nepodařila vytvořit dostatečná rezerva, proto se znovu obracíme na veřejnost.

Od letošního ledna je možné proplácet péči mobilních hospiců jedinou zdravotní pojišťovnou – VZP, a to za splnění podmínek, mezi které patří mít 5 sester na plné pracovní úvazky, lékaře na 1,2 úvazku a další podmínky.

Bohužel nejsme ZATÍM schopni TYTO podmínky splnit, a proto I NADÁLE fungujeme hlavně díky podpoře individuálních dárců, firemních dárců, příspěvků obcí, měst a kraje a samozřejmě díky benefičním akcím.

Doufám, že se nám podmínky k navázání smluvních vztahů ČASEM SPLNIT PODAŘÍ, aby TAK činnost hospice MOHLA BÝT HRAZENA I ze zdravotního pojištění. Doufám, že pojišťovny budou mít ochotu smlouvy s hospicem uzavřít. I V TOM PŘÍPADĚ VŠAK BUDEME I NADÁLE ODKÁZÁNI NA DÁRCE PRO POKRYTÍ NEZDRAVOTNICKÝCH NÁKLADŮ HOSPICE.

DĚKUJI VÁM ZA VAŠI PODPORU, ředitelka Alena Votavová

Lesy ČR přispěli hospici

Lesy ČR poskytli hospici dar ve výši 10 000 Kč více

S novým rokem nová nejistota