Úvodní stránkaSpolečnostPublicita → Katolický týdeník: Své vlasy věnovaly nemocným

Katolický týdeník: Své vlasy věnovaly nemocným

Nečekaných 88 tisíc korun bylo vybráno na „Hospicových postřižinách".

Několik dobrovolnic si na benefičním plese římskokatolické farnosti Cheb nechalo v sobotu 31. ledna ostříhat vlasy. Výtěžek z jejich prodeje pak věnovaly chebskému mobilnímu Hospici sv. Jiří.

Dlouhovlasá ředitelka hospice Alena Votavová byla první, kdo se do postřižin přihlásil. „Cenu za své vlasy jsem deklarovala na 10 tisíc korun s tím, že pokud se tato částka sejde, nechám se ostříhat, jinak zůstanu dlouhovlasá." Záhy se k její výzvě připojilo dalších pět žen, většinou kolegyň pracujících v sociálních službách. „Nakonec nás šlo pod nůžky o jednu méně. V případě Brigity Losové, emeritní kostelnice od sv. Mikuláše, se dárci shodli na tom, aby její krásné vlasy byly zachovány, i když byla odhodlána jít do akce."

Stříhání při 10. farním plese v chebském kulturním centru Svoboda bylo stěžejním bodem pozornosti návštěvníků. Přihazování k ceně eventuelně ostříhaných vlasů probíhalo po internetu a bylo poměrně napínavé. „Jsem moc potěšená, že moje původně vyhlášená cena za vlasy byla překročena o šest tisíc," říká Alena Votavová a dodává, že její dvouletá dcera neměla druhý den žádný problém s tím, že maminka vypadá trochu jinak.

Ne recese, ale úcta

Zároveň upozorňuje: „Akce neměla být recesí, své vlasy dávám ve prospěch hospice z úcty k týmu, který se denně o nevyléčitelně nemocné stará, z úcty k nemocným a jejich rodinám." Její slova potvrzuje ředitelka Farní charity Cheb Eva Kolafová: „Přáli jsme si, aby vše probíhalo v odlehčeném duchu, ale nikoli zlehčujícím, a to se povedlo."

Chebský Hospic sv. Jiří je doposud jediným mobilním hospicem v diecézi a jediným hospicem v Karlovarském kraji. Díky jeho službám lze doprovodit blízké ke konci jejich života v domácím prostředí.

Autor: Alena Ouředníková

Zdroj: http://www.katyd.cz/…emocnym.html

Hospicové postřižiny

Poděkování za služby hospice