Úvodní stránkaSpolečnostPublicita → Karlovarský kraj podpořil Hospic Sv. Jiří

Karlovarský kraj podpořil Hospic Sv. Jiří

Hospic Sv. Jiří se stará o lidi, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, v terminálním stádiu a umírají. Pokud si umírající přejí zemřít doma, mohou právě využít služby v domácím prostředí, kdy se multidisciplinární tým Hospice Sv. Jiří snaží, aby klient zemřel bez bolesti, v klidu a v kruhu svých blízkých. O léčbu bolesti a o zdravotní komfort se starají zdravotní sestry a lékaři. Sestry jsou v pohotovosti 24 hodin, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Lékař jezdí na pravidelné návštěvy a zároveň je sestrám k dispozici pro telefonickou konzultaci, kdykoliv to sestry potřebují. O další praktické věci, se kterými klient potřebuje pomoc, mu vždy poradí naše sociální pracovnice a o stránku duševní, pokud klient potřebuje a chce, tak mu jsou dispozici psycholog a duchovní. Také pečujícím osobám jsou k dispozici pracovníci hospice, aby svou úlohu a fyzickou a psychicky náročnou péči pečující zvládli. Celkem byla péče v minulém roce poskytnuta 89 klientům (viz. příloha Statistika za rok 2019)

Dotace ve výši 500 000 Kč byla použita na mzdové náklady pracovníků multidiscipli­nárního týmu, konkrétně na úhradu mzdových nákladů zdravotních sester, vrchní sestry, sociální pracovnice a duchovního.

Děkujeme, že můžeme rozvíjet služby nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám

logo karlovarský kraj a živý kraj

2008 – 2020 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign