Úvodní stránkaAktuality → Výroční zpráva za rok 2021

Výroční zpráva za rok 2021

Vážení podporovatelé Hospice Sv. Jiří,

rok se s rokem sešel, a když mám možnost se ohlédnout, co nám rok 2021 přinesl, jsem stále v údivu, kolik dobrého se událo, a které události jsme nemohli ovlivnit. Ohlédnu se nyní až do roku 2019, kdy přišla změna ve fungování hospice a poskytovaných služeb.

Do roku 2019 byl hospic malou organizací, která poskytovala pouze služby mobilního hospice nevyléčitelně nemocným a to se zaměstnanci převážně na dohodu o provedení práce. Příležitost podpory Ministerstva zdravotnictví, Nadačního fondu Abakus a dalších podporovatelů nám dala možnost naše služby profesionalizovat, stabilizovat tým a také se pustit do rozvoje.

Když píši výroční zprávu za rok 2021, je Hospic Sv. Jiří organizací, která poskytuje několik služeb a další rozvoj plánuje. Nyní se na nás můžete obrátit v několika situacích a naším cílem je být oporou všem, kteří se potýkají se ztrátou a umíráním. Mezi poskytované služby hospice patří – odborné sociální poradenství; služby mobilního hospice pro dospělé; půjčovna zdravotních a kompenzačních pomůcek pro klienty hospice, ale také pro veřejnost; pomoc a podpora pro rodiče, které pečují o nevyléčitelně nemocné dítě; poradenství při perinatální ztrátě; svépomocné skupiny pro pečující, pozůstalé dospělé a pro děti, kterým někdo zemřel.

Děkuji Vám všem, kteří nám držíte palce, pomáháte finančně, materiálně, organizací benefiční akce, dobrovolnictvím nebo modlitbou.

Bohužel Vám musím oznámit ještě jednu zprávu, zaměstnanci tachovského hospice se rozhodli jít vlastní cestou a budou služby na Tachovsku poskytovat pod hlavičkou nového hospice – Domácí hospic Západ. Činnost Hospice Sv. Jiří v provozovně Tachov bude ukončena k 31.8.2022. Mys­lete na nás i v této situaci. Věřím, že Domácí hospic Západ bude své služby poskytovat profesionálně a bude mít na Tachovsku velkou podporu, aby zvládl své služby ufinancovat a naplňovat náš společný cíl – doprovázet nevyléčitelně nemocné.

S úctou Alena Votavová, DiS.

ředitelka Hospice Sv. Jiří, o.p.s.

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign