Úvodní stránkaAktuality → Poutní maraton startuje 23.6.

Poutní maraton startuje 23.6.

Co: 9. ročník Poutního maratonu

Kudy: Cheb – Maria Loreto – Waldsassen – Kappl – Sv. Anna – Cheb

Kolik: od 422 m do 42,2 km (ultra 295 km)

Jak: běh-chůze-kolo-autobus (cyklopřívěs)

Kdy: start v sobotu 23. června 2018 od 9:00

Kde: u kostela sv. Mikuláše v Chebu

Zveme Vás na 9. ročník Poutního maratonu, který se letos koná v sobotu 23. června 2018. Letošní Poutní maraton je opět také součástí Poutního ultramaratonu konaného ve dnech 18. – 23. 6. 2018.

Přihláška nahttp://www.marathon.farnostcheb.cz/…on/prihlaska

Tato již tradiční benefiční akce pro širokou veřejnost na podporu služeb a projektů Farní charity Cheb je letos opět zaměřena na podporu obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, který spolu s dalšími naše farní charita založila a který i nadále podporuje.

Akce je organizována Farní charitou Cheb a Běžeckou školou Miloše Škorpila ve spolupráci s farnostmi v Chebu a ve Waldsassenu.

TRASY: Trasy budou přizpůsobeny dětem, rodinám i sportovcům (od 422 m do 42,2 km, resp. 250 km). Trasu (nebo její část) bude možné absolvovat běžecky, pěšky nebo na kole. Před startem, po doběhu či během dne si navíc můžete vyběhnout na věž sv. Mikuláše!

• 422 m – „centimaraton": okruh kolem kostela sv. Mikuláše
  • 10 km: možno např. jít / běžet / jet na kole z Chebu na poutní místo Maria Loreto (po cyklostezce přes Šlapany – až do Starého Hroznatova po poutní cestě VIA PORTA)
  • 21,1 km – „půlmaraton“: dále až do Waldsassenu (opět po poutní cestě VIA PORTA) 25,5 km: na další poutní místo Kappl
  • 36 km: dále přes Buchbrunnen (celkem 30 km) a Bismarckovu rozhlednu na Zelené hoře na bývalé poutní místo Sv. Anna
  • 42,2 km – „maraton“: ze Sv. Anny dále až do Chebu (560 výškových me­trů)
  • 295 km – „ultramaraton“: pondělí až sobota Poutní ultramaraton
  • Můžete také začít ve Waldsassenu (kolem 12:00) a vydat se s námi třeba jen na Kappl (4,4 km) nebo si můžete dát 1/2 maraton z Waldsassenu přes Kappl, Buchbrunnen a sv. Annu do Chebu. Trasu si můžete i jinak přizpůsobit či zkrátit, dle vlastní potřeby. V cíli pak jen nahlásíte, jakou trasu jste absolvovali, kolik měřila kilometrů a za jak dlouho.

Více informací na: http://www.marathon.farnostcheb.cz/…pm-informace

Poutní maraton startuje 23.6.

23. 6. 2018 startuje od devíti hodin v kostele sv. Mikuláše v Chebu Poutní maraton více

Výsledky soutěže Každý krok pomáhá

V sobotu 19. 5. 2018 proběhlo vyhlášení vítěze karlovarského kola charitativní soutěže „Každý krok pomáhá“, který pořádala Oborová zdravotní pojišťovna a hospic získal 20 000 Kč. více

2008 – 2018 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign