Úvodní stránkaAktuality → Poutní maraton startuje 23.6.

Poutní maraton startuje 23.6.

Co: 9. ročník Poutního maratonu

Kudy: Cheb – Maria Loreto – Waldsassen – Kappl – Sv. Anna – Cheb

Kolik: od 422 m do 42,2 km (ultra 295 km)

Jak: běh-chůze-kolo-autobus (cyklopřívěs)

Kdy: start v sobotu 23. června 2018 od 9:00

Kde: u kostela sv. Mikuláše v Chebu

Zveme Vás na 9. ročník Poutního maratonu, který se letos koná v sobotu 23. června 2018. Letošní Poutní maraton je opět také součástí Poutního ultramaratonu konaného ve dnech 18. – 23. 6. 2018.

Přihláška nahttp://www.marathon.farnostcheb.cz/…on/prihlaska

Tato již tradiční benefiční akce pro širokou veřejnost na podporu služeb a projektů Farní charity Cheb je letos opět zaměřena na podporu obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří, který spolu s dalšími naše farní charita založila a který i nadále podporuje.

Akce je organizována Farní charitou Cheb a Běžeckou školou Miloše Škorpila ve spolupráci s farnostmi v Chebu a ve Waldsassenu.

TRASY: Trasy budou přizpůsobeny dětem, rodinám i sportovcům (od 422 m do 42,2 km, resp. 250 km). Trasu (nebo její část) bude možné absolvovat běžecky, pěšky nebo na kole. Před startem, po doběhu či během dne si navíc můžete vyběhnout na věž sv. Mikuláše!

• 422 m – „centimaraton": okruh kolem kostela sv. Mikuláše
  • 10 km: možno např. jít / běžet / jet na kole z Chebu na poutní místo Maria Loreto (po cyklostezce přes Šlapany – až do Starého Hroznatova po poutní cestě VIA PORTA)
  • 21,1 km – „půlmaraton“: dále až do Waldsassenu (opět po poutní cestě VIA PORTA) 25,5 km: na další poutní místo Kappl
  • 36 km: dále přes Buchbrunnen (celkem 30 km) a Bismarckovu rozhlednu na Zelené hoře na bývalé poutní místo Sv. Anna
  • 42,2 km – „maraton“: ze Sv. Anny dále až do Chebu (560 výškových me­trů)
  • 295 km – „ultramaraton“: pondělí až sobota Poutní ultramaraton
  • Můžete také začít ve Waldsassenu (kolem 12:00) a vydat se s námi třeba jen na Kappl (4,4 km) nebo si můžete dát 1/2 maraton z Waldsassenu přes Kappl, Buchbrunnen a sv. Annu do Chebu. Trasu si můžete i jinak přizpůsobit či zkrátit, dle vlastní potřeby. V cíli pak jen nahlásíte, jakou trasu jste absolvovali, kolik měřila kilometrů a za jak dlouho.

Více informací na: http://www.marathon.farnostcheb.cz/…pm-informace

Neseme skvělé zprávy! Stali jsme se neziskovkou týdne na GIVTu!

Co to znamená? Pokud se zrovna chystáte nakupovat, nezapomeňte nás podpořit. Stát se neziskovkou týdne totiž znamená, že na nás při každém nákupu přes www.givt.cz tento týden přispějete 2× víc, přitom ale zaplatíte stejnou částku. více

HOSPIC SV. JIŘÍ se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday

Cheb, 27. 11. 2018 – Česká republika již třetím rokem oslavuje Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. Letošní ročník připadá na úterý 27. listopadu 2018. Hospic Sv. Jiří, o.p.s. můžete podpořit v kampani „Doma je doma i v roce 2019“. více

2008 – 2018 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign