Úvodní stránkaAktualityAkce → POUTNÍ MARATON – 10. ROČNÍK – 22. 6. 2019

POUTNÍ MARATON – 10. ROČNÍK – 22. 6. 2019

Trasy Poutního maratonu jsou vhodné jak pro děti nebo seniory, tak i pro sportovce, kteří si chtějí zaběhnout klasický maraton 42,2 km. Vedou poutními místy Chebska a Waldsassenska, z velké části v přírodě, a zdolat je můžete pěšky, na kole, během nebo je možné využít na celou nebo i na jen část cesty poutní mikrobus.

Tato akce je ojedinělá svým velice pohodovým průběhem s občerstvovacími zastávkami na trase každých 5 km pro všechny účastníky, kteří si jej chtějí výletně užít, a zároveň skvělou péčí pro sportovce po doběhu v zázemí, kteří ji chtějí absolvovat jako závod.

Proto si zaslouží označení: Nejpohodovější maraton pro celou rodinu.

Zahájení bude 22. 6. 2019 v 9:00 hodin u chrámu sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu, pak trasa pokračuje se na Loretu, do Waldsassenu, na Kappel a zpět do Chebu se vrací kolem Bismarckovy rozhledny a bývalé sv. Anny na Zelené hoře.

Startovné a dárcovství: Startovné 50 Kč bude použito na částečné pokrytí organizačních nákladů. Všechny další dobrovolné příspěvky účastníků, příznivců, sponzorů, z aukce maratonského obrazu a ze související sbírky budou prostřednictvím Farní charity Cheb věnovány na podporu služby mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu, který Farní charita Cheb spoluzaložila.

Záštitu převzal a zahájení se osobně zúčastní plzeňský biskup Tomáš Holub a jako ambasadoři akce působí statečná slečna Simona Buchnerová, starosta města Chebu pan Antonín Jalovec a novinář a spisovatel Ondřej Nezbeda.

Kontakty na zástupce pořádajících organizací: Ing. Eva Kolafová, tel. 731 619 729, charita@farnostcheb.cz Miloš Škorpil, 602 193 486, ultraskorpil@gmail.com

Průběžně aktualizované informace k Poutnímu maratonu najdete na www.maraton.farnostcheb.cz nebo si je můžete vyžádat e-mailem maraton@farnostcheb.cz či na tel. 731 619 729 (Eva Kolafová).

Hospic Sv. Jiří v Chebu získal potřebné finance na nákup kyslíkového koncentrátoru

V Chebu dne 21. 5. 2019 – Finanční dar ve výši 15 580 korun získal Hospic Sv. Jiří, o.p.s. v Chebu na nákup kyslíkového koncentrátoru pro těžce nemocné pacienty v domácí péči. Peníze obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který pomáhá českým hospicům již třináctým rokem. více

Férová snídaně 11. 5. 2019

Na 193 místech po celé České republice se dnes sešlo 8189 lidí, aby společnou snídaní z fairtradových nebo lokálních surovin dali najevo zájem o životy lidí, kteří pěstují naše potraviny, a solidaritu s nimi. více