Úvodní stránkaAktualityAkce → POUTNÍ MARATON – 10. ROČNÍK – 22. 6. 2019

POUTNÍ MARATON – 10. ROČNÍK – 22. 6. 2019

Trasy Poutního maratonu jsou vhodné jak pro děti nebo seniory, tak i pro sportovce, kteří si chtějí zaběhnout klasický maraton 42,2 km. Vedou poutními místy Chebska a Waldsassenska, z velké části v přírodě, a zdolat je můžete pěšky, na kole, během nebo je možné využít na celou nebo i na jen část cesty poutní mikrobus.

Tato akce je ojedinělá svým velice pohodovým průběhem s občerstvovacími zastávkami na trase každých 5 km pro všechny účastníky, kteří si jej chtějí výletně užít, a zároveň skvělou péčí pro sportovce po doběhu v zázemí, kteří ji chtějí absolvovat jako závod.

Proto si zaslouží označení: Nejpohodovější maraton pro celou rodinu.

Zahájení bude 22. 6. 2019 v 9:00 hodin u chrámu sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu, pak trasa pokračuje se na Loretu, do Waldsassenu, na Kappel a zpět do Chebu se vrací kolem Bismarckovy rozhledny a bývalé sv. Anny na Zelené hoře.

Startovné a dárcovství: Startovné 50 Kč bude použito na částečné pokrytí organizačních nákladů. Všechny další dobrovolné příspěvky účastníků, příznivců, sponzorů, z aukce maratonského obrazu a ze související sbírky budou prostřednictvím Farní charity Cheb věnovány na podporu služby mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu, který Farní charita Cheb spoluzaložila.

Záštitu převzal a zahájení se osobně zúčastní plzeňský biskup Tomáš Holub a jako ambasadoři akce působí statečná slečna Simona Buchnerová, starosta města Chebu pan Antonín Jalovec a novinář a spisovatel Ondřej Nezbeda.

Kontakty na zástupce pořádajících organizací: Ing. Eva Kolafová, tel. 731 619 729, charita@farnostcheb.cz Miloš Škorpil, 602 193 486, ultraskorpil@gmail.com

Průběžně aktualizované informace k Poutnímu maratonu najdete na www.maraton.farnostcheb.cz nebo si je můžete vyžádat e-mailem maraton@farnostcheb.cz či na tel. 731 619 729 (Eva Kolafová).

Ministr zdravotnictví, odborná společnost a zástupci pojišťoven podepsali memorandum o paliativní péči

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s představiteli všech sedmi českých zdravotních pojišťoven a České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP podepsal Memorandum o spolupráci na systematickém rozvoji paliativní péče v ČR. více

Nadační fond TESCO podpořil Hospic Sv. Jiří

2008 – 2019 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign