Úvodní stránkaAktualityAkce → Nadace Agrofert podpořila chebský a tachovský hospic částkou 300 000 Kč

Nadace Agrofert podpořila chebský a tachovský hospic částkou 300 000 Kč

Děkujeme za podporu nadace AGROFERT ve výši 300 000 Kč. Díky podpoře malých i velkých dárců se povedlo zajistit poskytování kvalitní paliativní péče v chebském i tachovském hospici.

Během roku 2020 probíhalo poskytování paliativní péče v domácím prostředí. Od nadace Agrofert jsme získali finanční prostředky na úhradu mzdových nákladů zdravotních sester tachovského i chebského hospice, které obecně prospěšná společnost Hospic Sv. Jiří provozuje. Zdravotní sestry jsou nezbytnými členy multidiscipli­nárního týmu. Péči o klienty zabezpečují především zdravotní sestry, které podle svých možností, vzdělání a dovedností vykonávají ošetřovatelskou péči o pacienta/klienta, a to s citlivostí i pro další rozměry jeho života (psychický, sociální, spirituální) a v neustálé spolupráci s ostatními členy hospicového týmu. Nejen pro umírající je služba zdravotní sestry důležitá, i pečující rodiny v ní najdou velkou oporu a člověka, který rozumí jejich starostem.

Cílem projektu bylo díky finančním prostředkům na úhradu mzdových nákladů zdravotních sester zabezpečit poskytování kvalitní, profesionální, bezpečné a dostupné paliativní péče, protože všichni si zaslouží mít možnost zemřít doma, pokud si to přejí.

Hospic Sv. Jiří, o.p.s. poskytuje služby mobilního hospice v domácím prostředí nevyléčitelně nemocným, odborné sociální poradenství dle zákona o sociálních službách a také provozuje půjčovnu kompenzačních pomůcek pro veřejnost. V minulém roce jsme měli možnost vstoupit do 177 rodin, kterým jsme pomohli, aby zvládli péči o svého blízkého, umírajícího, a to tak, že mohli poslední společné chvíle strávit DOMA. V odborném sociálním poradenství jsme poskytli 1535 intervencí (376 uzavřených smluv) a 181 kontaktů v rámci základního poradenství (informace o jiných službách, spolupráce s jinými službami apod.). V půjčovně kompenzačních pomůcek bylo realizováno 200 výpůjček.

2008 – 2021 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign