Úvodní stránkaAktualityAkce → Hospic Sv. Jiří v Chebu získal potřebné finance na nákup kyslíkového koncentrátoru

Hospic Sv. Jiří v Chebu získal potřebné finance  na nákup kyslíkového koncentrátoru

V Chebu dne 21. 5. 2019 – Finanční dar ve výši 15 580 korun získal Hospic Sv. Jiří, o.p.s. v Chebu na nákup kyslíkového koncentrátoru pro těžce nemocné pacienty v domácí péči. Peníze obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který pomáhá českým hospicům již třináctým rokem.

„K tomu, abychom byli schopni zajistit důstojný odchod nevyléčitelně nemocných v domácím prostředí, potřebujeme nutně přístroje a zdravotnické pomůcky, které pomáhají odstranit nejen bolest, ale také další nepříjemné symptomy závěrečných stadií těžkých onemocnění," říká ředitelka hospice Alena Votavová. „Jedním z těchto přístrojů je i výše zmíněný kyslíkový koncentrátor, který slouží zejména pacientům s dýchacími potížemi. Za finanční dar Nadačního fondu Umění doprovázet jsme proto velice vděčni, neboť díky této pomoci můžeme vybavení našeho mobilního hospice rozšířit o další koncentrátor kyslíku, který umožní pacientům trpícím dušností zůstat doma ve svém prostředí až do konce života," dodává ředitelka."

Mobilní Hospic Sv. Jiří nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči i podporu umírajícím a jejich rodinám na Chebsku od února 2014. Od ledna 2016 poskytuje služby mobilní hospicové péče také na Tachovsku a nově i na Sokolovsku. Od začátku fungování poskytl hospic svoje služby 359 nevyléčitelně nemocným na Chebsku (více na www.hospiccheb.cz).

Nadační fond Umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům více než 4,6 milionu korun. „Snažíme se získávat finanční prostředky jak pro již fungující hospice, tak pro ty nově vznikající a od roku 2011 jsme naši pomoc rozšířili i na domácí hospicovou péči, která umožňuje nemocnému prožít poslední dny svého života v domácím prostředí, mezi svými nejbližšími," říká zakladatelka fondu Hana Haráková.

Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců podporuje Nadační fond Umění doprovázet také projekty zaměřené na vzdělávání odborného personálu v oblasti hospicové a paliativní péče a projekty přispívající ke zlepšení informovanosti veřejnosti o těchto zařízeních (více na www.umenidoprovazet.cz). Od roku 2009 je fond členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců, v roce 2012 získal jako jeden z prvních nadačních fondů v ČR „Známku kvality" udělenou Fórem dárců. Od roku 2013 provozuje na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké. Od začátku letošního roku otevřel pro pečující rodiny také půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Kontakt: Hana Haráková předsedkyně SR NF UD tel.: +420 739 227 306 e:mail: info@u­menidoprovazet­.cz

Ministr zdravotnictví, odborná společnost a zástupci pojišťoven podepsali memorandum o paliativní péči

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s představiteli všech sedmi českých zdravotních pojišťoven a České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP podepsal Memorandum o spolupráci na systematickém rozvoji paliativní péče v ČR. více

Nadační fond TESCO podpořil Hospic Sv. Jiří