Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaAktualityAkce → Férově se snídalo na zahradě knihovny

Férově se snídalo na zahradě knihovny

Na více než 170 místech po celé České republice se v sobotu 12. května uskutečnil piknik na podporu fairtradových, ale i lokálních pěstitelů. Přidal se i Cheb a to již po páté. Snídalo se na zahradě Městské knihovny v Chebu, kde se sešlo přes 280 lidí. Lidé tak dali najevo, že je zajímá, kdo a za jakých podmínek pro ně plodiny pěstuje. Akce se koná vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade. 

Snídali jsme výrobky z Mlékárny u Sedláčků, marmelády a medy různých druhů, pomazánky, buchty, koláče, RAW stravu a spoustu další dobrot. Podpořili nás i místní firmy, firma Tritia dodala pečivo, z Kynšperského pivovaru jsme dostali sud malinovky, z Bohemia Water limonády, z Bohušovické mlékárny jsme obdrželi 100 ks jogurtů a samozřejmostí byla káva a čaje s označením fair trade.

Zpestřením snídaně bylo vystoupení kozy Rozárky, prodej knih z chebského minikvariátu, prodej šperků a hudební doprovod. Dobrovolné vstupné je věnováno na činnost hospice.


Společným piknikem lidé vyjádřili podporu pěstitelům a pěstitelkám ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojeným do systému fair trade. Ten jim umožňuje uživit se vlastní prací za důstojných podmínek, neboť za svoji práci dostávají spravedlivě zaplaceno. Své plodiny pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy.

Děkujeme za Vaši návštěvu Férové snídaně a podporu hospicových služeb na Chebsku

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

PLES PRO ŽIVOT … doma je doma

Vážení příznivci, jménem Dobré rodiny o.p.s. a Hospice Sv. Jiří, o.p.s. Vás srdečně zveme na ples s názvem „PLES PRO ŽIVOT … doma je doma“, který se uskuteční 2. 2. 2019 od 19:00 v Kulturním centru Svoboda Cheb více

Vladimír Merta a Ondřej Fencl – benefiční koncert pro hospic

Srdečně Vás zveme na benefiční koncert Vladimíra Merty a Ondřeje Fencla na podporu služeb Hospice Sv. Jiří. Koncert se uskuteční 7. 2. 2019 od 18:00 ve farním sále katolické fary (Kostelní náměstí 15, Cheb). více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2019 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign