Úvodní stránkaAktualityAkce → Férově se snídalo na zahradě knihovny

Férově se snídalo na zahradě knihovny

Na více než 170 místech po celé České republice se v sobotu 12. května uskutečnil piknik na podporu fairtradových, ale i lokálních pěstitelů. Přidal se i Cheb a to již po páté. Snídalo se na zahradě Městské knihovny v Chebu, kde se sešlo přes 280 lidí. Lidé tak dali najevo, že je zajímá, kdo a za jakých podmínek pro ně plodiny pěstuje. Akce se koná vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade.

Snídali jsme výrobky z Mlékárny u Sedláčků, marmelády a medy různých druhů, pomazánky, buchty, koláče, RAW stravu a spoustu další dobrot. Podpořili nás i místní firmy, firma Tritia dodala pečivo, z Kynšperského pivovaru jsme dostali sud malinovky, z Bohemia Water limonády, z Bohušovické mlékárny jsme obdrželi 100 ks jogurtů a samozřejmostí byla káva a čaje s označením fair trade.

Zpestřením snídaně bylo vystoupení kozy Rozárky, prodej knih z chebského minikvariátu, prodej šperků a hudební doprovod. Dobrovolné vstupné je věnováno na činnost hospice.

Společným piknikem lidé vyjádřili podporu pěstitelům a pěstitelkám ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojeným do systému fair trade. Ten jim umožňuje uživit se vlastní prací za důstojných podmínek, neboť za svoji práci dostávají spravedlivě zaplaceno. Své plodiny pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy.

Děkujeme za Vaši návštěvu Férové snídaně a podporu hospicových služeb na Chebsku

Doma je doma i v roce 2019

Pojďte se společně s námi podílet na poskytování služeb pro nevyléčitelně nemocné v domácím prostředí i v roce 2019! více

Darujte oblečení, které nenosíte, pomůže dalším