Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaAktualityAkce → Férová snídaně 11. 5. 2019

Férová snídaně 11. 5. 2019

Nejnavštívenější snídaně v ČR

Férová snídaně s největším počtem účastníků byla v Chebu!

Na 193 místech po celé České republice se dnes sešlo 8189 lidí, aby společnou snídaní z fairtradových nebo lokálních surovin dali najevo zájem o životy lidí, kteří pěstují naše potraviny, a solidaritu s nimi.

Šestý ročník chebské FÉROVÉ SNÍDANĚ se uskutečnil tentokrát v prostorách Městské knihovny v Chebu. I přes déšť si nenechalo ujít téměř tři sta snídajících různé dobrůtky, ale i kulturní program. Co vše na Vás v knihovně čekalo? Určitě dobré jídlo a pití, knihy z Minikvariátu, šperky od Nelly Wernischové, hudební vystoupení Petra a Lucie, taneční vystoupení dětí z NZDM Pohoda, dílna pro děti, deskové hry z DDM Sova, prodej RAW stravy, prodej produktů z Mlékárny u Sedláčků, šperky od Alice Hovorkové a kozí show.

Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si sami přinesou potraviny z fairtradových surovin. Může to být fairtradový čaj, káva či džus, bábovka s fairtradovým cukrem a kakaem nebo fairtradové banány. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky. Snídá se na dekách v parku, zámecké zahradě, u stolu na náměstí nebo na jiném oblíbeném a veřejně přístupném místě.

Děkujeme všem, kteří do knihovny zavítali. Děkujeme také dobrovolníkům a sponzorům, jmenovitě Kynšperskému pivovaru, Bohemia Water, Tritii, chebskému Tescu a největší poděkování patří Městské knihovně v Chebu za pomoc s pořádáním férové snídaně.

Fotografie: https://www.facebook.com/…jiri/photos/?…

Video: https://www.youtube.com/watch?…

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

Hospic Sv. Jiří v Chebu získal potřebné finance na nákup kyslíkového koncentrátoru

V Chebu dne 21. 5. 2019 – Finanční dar ve výši 15 580 korun získal Hospic Sv. Jiří, o.p.s. v Chebu na nákup kyslíkového koncentrátoru pro těžce nemocné pacienty v domácí péči. Peníze obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který pomáhá českým hospicům již třináctým rokem. více

Férová snídaně 11. 5. 2019

Na 193 místech po celé České republice se dnes sešlo 8189 lidí, aby společnou snídaní z fairtradových nebo lokálních surovin dali najevo zájem o životy lidí, kteří pěstují naše potraviny, a solidaritu s nimi. více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2019 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign