Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaAktualityAkce → Děkujeme městu Kynšperk nad Ohří

Děkujeme městu Kynšperk nad Ohří

Děkujeme městu Kynšperk nad Ohří

Hospic Sv. Jiří se stará o lidi, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, v terminálním stádiu a umírají. Pokud si umírající přejí zemřít doma, mohou právě využít služby v domácím prostředí, kdy se multidisciplinární tým Hospice Sv. Jiří snaží, aby klient zemřel bez bolesti, v klidu a v kruhu svých blízkých. O léčbu bolesti a o zdravotní komfort se starají zdravotní sestry a lékaři. Sestry jsou v pohotovosti 24 hodin, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Lékař jezdí na pravidelné návštěvy a zároveň je sestrám k dispozici pro telefonickou konzultaci, kdykoliv to sestry potřebují. O další praktické věci, se kterými klient potřebuje pomoc, mu vždy poradí naše sociální pracovnice a o stránku duševní, pokud klient potřebuje a chce, tak mu jsou dispozici psycholog a duchovní. Také pečujícím osobám jsou k dispozici pracovníci hospice, aby svou úlohu a fyzickou a psychicky náročnou péči pečující zvládli.

Mezi další služby, které hospic poskytuje, patří odborné sociální poradenství dle zákona o sociálních službách, půjčovnu kompenzačních pomůcek pro veřejnost a perinatální poradenství pro rodiny, které potkala ztráta dítěte během těhotenství či pár dnů po porodu.

Celkem byla péče mobilního hospice v tomto roce poskytnuta 101 klientů, z toho 2 klienti byli z města Kynšperk nad Ohří, 2 z města Sokolova, 1 z Rotavy a 1 z města Kraslice (údaj k 14. 12. 2021). Dalším lidem, u kterých není zjišťována adresa, je poskytováno odborné sociální poradenství.

Dotace byla použita na nákup léků pro klienty hospice, kterým je poskytována služba mobilní hospicové péče.

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

Svépomocné skupiny při Hospici Sv. Jiří

V Hospici Sv. Jiří jsme si vědomi toho, jak náročné chvíle mohou prožívat lidé, kteří o někoho pečují, nebo jim někdo blízký zemřel. Myslíme také na děti, které v rodině, ve škole, nebo mezi kamarády, prožívají situaci spojenou s úmrtím blízkého člověka, svým vlastním specifickým způsobem. Jsme přesvědčeni, že jednou z možností, jak pomoci, je vytvořit prostor, ve kterém si lidé, propojeni svou zkušeností, mohou vzájemně pomáhat a podporovat se. Členové takové svépomocné skupiny pomoc dostávají a zároveň ji poskytují. více

Hospic Sv. Jiří, o.p.s. děkuje nadaci ČEZ

více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign