Úvodní stránkaAktualityAkce → Děkujeme městu Kynšperk nad Ohří

Děkujeme městu Kynšperk nad Ohří

Hospic Sv. Jiří se stará o lidi, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, v terminálním stádiu a umírají. Pokud si umírající přejí zemřít doma, mohou právě využít služby v domácím prostředí, kdy se multidisciplinární tým Hospice Sv. Jiří snaží, aby klient zemřel bez bolesti, v klidu a v kruhu svých blízkých. O léčbu bolesti a o zdravotní komfort se starají zdravotní sestry a lékaři. Sestry jsou v pohotovosti 24 hodin, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Lékař jezdí na pravidelné návštěvy a zároveň je sestrám k dispozici pro telefonickou konzultaci, kdykoliv to sestry potřebují. O další praktické věci, se kterými klient potřebuje pomoc, mu vždy poradí naše sociální pracovnice a o stránku duševní, pokud klient potřebuje a chce, tak mu jsou dispozici psycholog a duchovní. Také pečujícím osobám jsou k dispozici pracovníci hospice, aby svou úlohu a fyzickou a psychicky náročnou péči pečující zvládli.

Mezi další služby, které hospic poskytuje, patří odborné sociální poradenství dle zákona o sociálních službách, půjčovnu kompenzačních pomůcek pro veřejnost a perinatální poradenství pro rodiny, které potkala ztráta dítěte během těhotenství či pár dnů po porodu.

Celkem byla péče mobilního hospice v tomto roce poskytnuta 101 klientů, z toho 2 klienti byli z města Kynšperk nad Ohří, 2 z města Sokolova, 1 z Rotavy a 1 z města Kraslice (údaj k 14. 12. 2021). Dalším lidem, u kterých není zjišťována adresa, je poskytováno odborné sociální poradenství.

Dotace byla použita na nákup léků pro klienty hospice, kterým je poskytována služba mobilní hospicové péče.

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign