Úvodní stránkaAktualityAkce → Adventní koncert ČT pro Hospic Sv. Jiří

Adventní koncert ČT pro Hospic Sv. Jiří

Tradiční předvánoční sbírka Adventních koncertů České televize, kterou vídáte na obrazovkách již 30 let, letos podpoří opět 4 charitativní projekty, mezi nimiž je i obecně prospěšná společnost Hospic Sv. Jiří.

Výtěžek z druhé adventní neděle, čili z 5. 12., bude věnován hospici na rozvoj služeb v chebském i tachovském hospici. Od svého vzniku pomohly adventní koncerty již 124 neziskovým organizacím, které si mezi sebou rozdělily více než 235 milionů korun.

Spoty, které diváci ČT uvidí v rámci koncertu, se v chebském hospici natáčeli ve čtvrtek 21. 10. za účasti českého moderátora a bývalého reprezentanta České republiky ve vodním slalomu a nejmladšího laureáta, kterému Akademie věd ČR udělila medaili Vojtěcha Náprstka Za zásluhy v popularizaci vědy, Daniela Stacha.

V natočených spotech bude představena práce sociální pracovnice, lékařky a zdravotní sestry. Součástí je také výpověď pozůstalého, který má zkušenost s péčí hospice a také rozhovor s nevyléčitelně nemocnou ženou a jejím manželem.

Díky výtěžku z Adventních koncertů ČT bychom rádi v chebském hospici rozšířili poskytování služeb na dětskou paliativní péči, pořídili větší vůz a spolehlivý vůz, v tachovském hospici bychom rádi zavedli půjčovnu pomůcek pro veřejnost, na kterou máme na Chebsku velký ohlas.

Jubilejní 30. ročník Adventních koncertů České televize přinesl neziskovým organizacím nejvyšší částku v historii vysílání pořadu a to 17,6 milionu Kč. Kolik se vybere letos, záleží i na Vás

Dívejte se 5. 12. od 17:30 na Českou televizi a podpořte Hospic Sv. Jiří

Možnost podpory: https://www.ceskatelevize.cz/…jak-prispet/

Adventní koncert ČT pro Hospic Sv. Jiří