Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránkaDárcovství → Možnosti podpory

Možnosti podpory

Jak nás můžete podporovat?

Kontakt pro jednání o darech či sponzoringu: fundraising@hos­piccheb.cz

Osobní finanční dary

Jsme vděčni za každý, i sebemenší finanční příspěvek. Protože služby specializované paliativní péče zatím nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění a z ostatních zdrojů se daří shánět finance spíše na materiální náklady a služby, využijeme vaše příspěvky především na platy našich pracovníků (viz Účel podpory).

Přispívat je možné takto:


Věcné dary a služby


Ne každý má třeba možnost či chce přispět finančně. Je však možné, že vlastní něco, co nevyužívá a co by mohlo Hospici dobře posloužit, a tak nepřímo ušetřit i jeho náklady. Nebo poskytuje nějaké služby, které by mohl Hospici poskytnout se slevou či zdarma, a tak si udělat „dobré jméno“ u dalších potenciálních zákazníků. Prosíme, před rozhodnutím něco nám darovat, kontaktujte nás. Jen pár tipů pro inspiraci (podrobnější info najdete zde):

 • nepoužitý zdravotnický materiál
 • i starší kompenzační pomůcky
 • kancelářské potřeby všeho druhu
 • hygienické a desinfekční prostředky
 • notebook, rychlovarná konvice
 • slevy na tiskové či grafické služby
 • slevy na služby IT, webdesign a správu webu
 • slevy na mobilní komunikaci či připojení na internet
 • slevy na opravy a údržbu hospicového automobilu
 • darování vlastní odbornosti při public relations
 • darování vlastní odbornosti při fundraisignu

Dary firem a sponzoring


Mnohé firmy či obchodní společnosti si dnes začínají uvědomovat svoji zodpovědnost za širší společnost, ve svém rozpočtu vyčleňují část svých prostředků „na charitu“ nebo dokonce systematicky rozvíjejí programy „společenské odpovědnosti firem“ („dárcovství“). Jiné zas hledají zajímavé partnery ze sportovní, kulturní či sociální oblasti, aby prodejem reklamy šířili těmito způsoby povědomí o svých produktech („sponzoring“). I náš Hospic se nabízí jako zajímavý partner pro oba typy spolupráce a budeme vděčni, když nám takovéto příležitosti budete pomáhat vyhledávat či zprostředkovávat, nebo když se sami ozvete s vaší nabídkou (podrobnější info najdete zde).

JEDNÍM POHLEDEM - SUMÁŘ PRO PŘETÍŽENÉ MANAŽERY

Partnerství a patronát


Další velmi důležitou formou podpory jsou dlouhodobé partnerské vztahy s nejrůznějšími neziskovými organizacemi, sportovními kluby, církvemi, farnostmi či spolky, ale také se sdělovacími prostředky či různými veřejnými insitutcemi. Tito partneři (kteří se tak mohou ve spojení s finanční podporou stát i třeba našimi „patrony“) mohou pro Hospic nezištně pořádat např. benefiční akce (pro inspiraci), část vstupného či startovného věnovat na podporu Hospice, nabízet trvalou mediální podporu zdarma či prostě před širší společností dosvědčit, že jsme důvěryhodná a podporyhodná společnost. Za všechny tyto projevy podpory jsme velmi vděčni (podrobnější informace najdete zde).

Vlastní aktivita


Vedle finančních a věcných darů je pro nás velmi důležitá i vlastní iniciativa našich příznivců, např. jejich nápady, jak nás podpořit, zviditelnit naše služby či přispět k přirozenému rozšíření témat umírání, smrti a paliativní péče, jejich pomoc při organizování benefičních akcí či shánění financí, dobrovolnická hospicová služba či jejich duchovní podpora. Budeme rádi za každou iniciativu, kterou se nás rozhodnete podpořit (podrobnější info najdete zde).

Odkázání ze závěti

Odkázání ze závěti Česká legislativa umožňuje každému občanovi rozhodnout se během svého života, kdo a co po něm bude dědit. Ve světě je tento způsob podpory neziskových organizací běžný. Někdo chce i po smrti udělat „něco dobrého", podporovat „dobrou věc", které věří nebo se kterou měl velmi dobrou zkušenost, někdo jiný třeba nemá nikoho, komu by mohl svůj majetek odkázat, a nepřeje si, aby přešel do vlastnictví státu (podrobnější info najdete zde).

Příklady táhnou

Příklady dárcovství a partnerství jednotlivců i firem najdete v sekci Děkujeme, případně se pro inspiraci koukněte na různé způsoby podpory v pražském domácím hospici Cesta domů.

Kontakt pro jednání o darech či sponzoringu: fundraising@hos­piccheb.cz

Další stránky

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2022 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign