Hospic sv. Jiří
Obecně prospěšná společnost

„Nepřišli jsme umřít,
ale žít do posledního okamžiku”
motto společnosti

Úvodní stránka → Dárcovství

Dárcovství

HruškoviVětšina lidí v naší zemi
by si přála 
poslední chvíle svého života 
prožít doma mezi svými blízkými. 
Většina z nich
ale nakonec umírá o samotě,
v nemocnicích, léčebnách…


POJĎME TO SPOLEČNĚ ZMĚNIT!

 

Proč podpořit zrovna Hospic Sv. Jiří?

  • Specializace a zároveň celostní přístup: Protože Hospic Sv. Jiří poskytuje specializovanou paliativní péči, která umírajícím a jejich blízkým účinně pomáhá v závěrečných fázích nemoci a života ve všech jeho dimenzích (viz Dotazník spokojenosti).
  • Multidisciplinární tým a 24 / 7: Protože poskytujeme služby lékaře, sociálního poradenství, psychologa, duchovního a dobrovolníků, a to s pohotovostí 24 hod. denně / 7 dní v týdnu (na rozdíl od agentur domácí péče nabízejících odbornou sesterskou zdravotní péči v běžné pracovní době).
  • Odkázanost na dary a granty: Protože služby domácí specializované paliativní péče, které Hospic Sv. Jiří poskytuje, nejsou a ani v příštím roce nebudou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění (viz Účel podpory).
  • Jedineččnost služby a přístupnost: Protože se službu mobilního hospice snažíme udělat přístupnou všem, hospicoví klienti přispívají pouze platbou 150 Kč za aktivní den – tedy den, kdy je vykonána alespoň jedna návštěva sestry či lékaře u pacienta. Snažíme se tím o to, aby mohly být služby mobilního hospice poskytnuty každému, nejen těm, kteří si mohou dovolit platit více.
  • Podpora zdravotnické veřejnosti: Protože Hospic Sv. Jiří se snaží přispět k proměně vztahu ke smrti a umírání v naší společnosti (viz Poslání a cíle) a je podporován chebskými lékaři.
  • Svatý Jiří a pětihlavý drak: Protože podle legendy svatý Jiří bojoval s drakem a v hospici říkáme, že s drakem čtyřhlavým, podle čtyř druhů bolesti, proti kterým se snažíme pomáhat našim klientům bojovat: fyzické, psychické, sociální a spirituální. Postupně se nám ale ukázalo, že tento drak má překvapivě ještě i hlavu pátou, představující bolest finanční. 

Vaše dary proto využijeme především na mzdy těch, kteří pomáhají umírajícím a jejich blízkým.

Pomozte nám, aby takovýchto zápisů do „Knihy vděčnosti" bylo co nejvíce: „Hospic Sv. Jiří nám pomohl v nejtěžší chvíli, kdy tatínek odcházel z tohoto světa ve velkých bolestech; poradili, jak s ním máme zacházet, jak dávat utěšující léky a v nejtěžší chvíli zařídit vše potřebné, jinak bychom si s ním nevěděli rady. Velice děkujeme všem sestřičkám, které tu byly, a zvláště té, která tady s námi prožila tu chvíli poslední." (Citace z dotazníku spokojenosti klientů Hospice)

Na níže odkazovaných stránkách se dozvíte více. Děkujeme vám za vaši podporu!

Fair-raising: Ctíme pravidla etického fundraisingu


Další stránky

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Přihlásit se do Klubu
Darovat převodem
Dozvědět se více

Darovat rychle

Poděkování za služby hospice

více

Prameny vlasů pro Hospic Sv. Jiří

K pětiletému výročí spustil hospic dárcovskou akci s názvem „Hospicové postřižiny“, v pořadí již druhé, protože první se uskutečnily v roce 2015 v rámci Farního plesu a hospici přispěli na provoz částkou více než 89 000 Kč. více

náhled tisku | vytisknout | nahoru

2008 – 2019 © Hospic Sv. Jiří o. p. s. | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: Triakis Webdesign